Pozdrav od paní ředitelky

Milí naši diváci, příznivci a přátelé,

doba je náročná a není snadné se vyznat ve všem, co k nám teď přichází. Spoustu věcí nemůžeme ovlivnit, ze spousty událostí máme strach a jsme zmatení. A tak se ptáme, co dělat, komu věřit, proč se to všechno děje? Odpovědí je hodně, některé v nás budí naději, jiné způsobují strach, či nás vhání do vzteku a bezmoci.

Chtěla bych se s vámi podělit o zážitek, který jsem měla 21. března. Den po rovnodennosti. Byla jsem na naší chatičce na Sázavě, byl podvečer a jemně zapadalo slunce, dívala jsem se na řeku, na olše a topoly na břehu a v tu chvíli jsem uslyšela hlas, který mi říkal: „Tak jako vy, lidé, se bojíte virů, tak my, stromy, se bojíme vás. Nevíme, co od vás očekávat. Nekomunikujete s námi. Berete si, co chcete bez pokory, bez vděčnosti.“ A skutečně jsem najednou ucítila strach stromů z nás, že i oni jsou bytosti, které se bojí se o svůj život. Ale přesto s námi nebojují. Jen čekají, že třeba přijde okamžik, kdy prozřeme a uvědomíme si, že jsme všichni spojení, že jsem jeden celek, který musí spolupracovat, naslouchat si a vnímat se.

A proč to celé píšu? Protože si myslím, že právě teď přišla chvíle, kdy toto vše můžeme pochopit a pokusit se vkládat do společného prostoru harmonii, souznění, soucit. Nastolit spolupráci nejen mezi námi, lidmi, ale se všemi, kteří tuto planetu sdílí s námi. A proto nebojujme s ničím v přírodě, buďme vnímaví a pokorní a věřme, že kolem nás je spousta pomoci, ať už v podobě rostlin, bylinek, minerálů, čisté vody a dokonce samotného velkého slunce. Teď je čas se zastavit a začít vnímat naším srdcem, protože srdce je přece srdnaté a ničeho se nebojí.

Věřím, že až se zase sejdeme v našem malém a přívětivém Divadle Kampa, budeme třeba o malý kousek vědomější, pokornější, soucitnější, ale také svobodnější, láskyplnější a radostnější!

Já v to pěvně věřím a moc se na společné chvíle s vámi všemi těším!

Vaše říďa, Iveta Dušková

A ještě praktická poznámka o programu na květen: Dnes se měl na webových stránkách objevit předprodej na měsíc květen. Prozatím jej nespouštíme a vyčkáváme na další pokyny. Jakmile se situace vyjasní, jsme připraveni pro vás dál hrát podle plánu. O případném obnovení programu vás budeme samozřejmě okamžitě informovat. 

Divadlo Cylindr

Divadelní soubor Cylindr je uskupení umělců kolem Ivety Duškové. Zabývají se autorským divadlem pro dospělé a pohádkami pro děti.

vstupenky

Vstupenky rezervujte online u detailu vybrané akce v programu.

   

pokladna 

Na Maninách 32a, Praha 7 

je otevřena 1 hodinu před každým představením (Divadla Kampa i Divadla Na Maninách)

   

776 44 77 44 (po - pá 10.00 - 13.00)
rezervace@divadlokampa.cz

   

o prázdninách pouze prostřednictvím emailu

kontakt

Divadlo Kampa
od února 2024 v Divadle Na Maninách, Na Maninách 32a, Praha 7
Kde nás najdete?
Facebook Divadla Kampa
YouTube Divadla Kampa
Instagram Divadla Kampa

   

Fakturační adresa: 
Divadlo Kampa o.p.s.
Újezd 450/40, 118 00 Praha - Malá Strana, IČO: 26559625

    
info@divadlokampa.cz