Divadlo Kampa nově Na Maninách

Jsme sice divadlo malé, ale svou nabídkou a obsahem nepřeberné. Od ledna 2014 do ledna 2024 bylo Divadlo Kampa provozováno v Praze na Malé Straně v čele s ředitelkou Ivetou Duškovou. 

Od února 2024 se novým domovem Divadla Kampa stává Praha 7 – Holešovice, konkrétně ulice Na Maninách. Divadlo Na Maninách je sice několinásobně větší než na Kampě, ale my věříme, že díky vám a naší tvorbě se nám podaří zaplnit i tento prostor. 

Některé naše akce bude hostit též kulturní centrum Velký Mlýn v Libni. Abyste neměli zmatek v tom, kde se které představení koná, budeme u každého pečlivě zvýrazňovat tyto informace. 

Na repertoáru jsou připraveny téměř všechny vaše oblíbené večerní pořady od Duše K přes naše vyhlášené dramatizace až po naší osobitou autorskou tvorbu. Děti se mohou zase těšit na své pravidelné pohádky a příběhy, které pro vás skoro každý víkend budou nachystané.

Děkujeme za vaši dosavadní přízeň! Věříme, že se nám podaří nový prostor zabydlet naší divadelní poetikou tak, abychom měli zase touhu se společně setkávat a radovat se ze vzájemného spolubytí. Věřte, že se na vás moc těšíme, a děkujeme za vaši dosavadní přízeň a pomoc! Těšíme se na Vás!
 

NAŠE VIZE

Naším cílem bylo vždy rozvíjet divadlo jako důležitý kulturní bod, který je unikátní, jak svým zaměřením na autorskou tvorbu, improvizaci, tvorbu mladých lidí a pro mladé lidi, tak svou atmosférou. 

Na té nejvyšší úrovní je naším cílem propojovat. Propojovat skupiny, které se mohou zdát odlišné, slyšící s neslyšícími, mentálně hendikepované se nehendikepovanými, děti s dospělými, diváky s účinkujícími. Jsme jedineční pestrostí, a to nejen sociální, ale i myšlenkovou a názorovou.

Naší vizí je vytvoření prostoru pro divadelní tvorbu, která je nekomerční, nepodbízivá, poctivá a vyniká svojí laskavostí a duchovním přesahem.


HISTORIE DIVADLA KAMPA

Divadlo Kampa bylo na Malé Straně založeno roku 2010 občanským sdružením Paralela (Michaela Formanová, Klaudie Kovářová) a tímto uskupením provozováno do prosince 2013 (produkční Zuza Pipková a Petra Czabanová). Dokumentární film mapující dění v divadle v průběhu roku 2013 natočil Jan Řehák (ukázka a více info ZDE). 

Divadlo Kampa na Malé Straně se nacházelo v areálu budov patřících České obci sokolské. Jako divadelní prostor fungovalo již v 19. století, v budově byly i vodní lázně. V minulosti bylo provozováno několika různými subjekty a v čase měnilo své jméno (Malé Nosticovo divadlo, Divadlo Nablízko, Divadlo Čertovka). 

V roce 2014 převzala vedení o.p.s. Divadlo Kampa herečka a režisérka Iveta Dušková, která v prostoru začala tvořit s divadelním souborem Cylindr. Postupem času našly v tomto prostoru domácí scénu i další soubory či festivaly – Divadlo NaHraně, Divadlo UJETO, Studio Citadela, BLAMA, DS Pod Hanou, Limpid Works, SoliTeater, festival FRINGE. 

V lednu 2024 ukončilo Divadlo Kampa svou činnost pro veřejnost v budově bývalého Malého Nosticova divadla na Malé Straně, které si pronajímalo od České obce sokolské, a přesouvá se do prostor Divadla Na Maninách. 

DOMÁCÍ SOUBOR DIVADLA KAMPA - DIVADLO CYLINDR

Soubor vznikl v roce 2005 a jeho základním stavebním kamenem byl herecký ročník vedený Ivetou Duškovou a Jiřím Trnkou na VOŠ herecké v Praze v Michli, který v témž roce završil studium. K němu se postupem času přidávali další členové z hereckých řad, nejen absolventi VOŠ hereceké, ale i dalších uměleckých škol. Dnes je v souboru poměrně mnoho žen, o něco méně mužů, několik rodinných příslušníků, dětí a psů...

První hry, kterými Cylindr vstoupil na prkna, která znamenají svět, byly hlavně věnovány dětem všech věkových kategorií. Dnes nabízíme několikero různých představení, které spojuje jeden společný jmenovatel, tím je osobitý rukopis Ivety Duškové, která všechna představení režijně i scénáristicky připravuje. Představení jsou hravá, živá a vždy se při nich děti něco nového naučí.

Časem, jak rostla herecká základna souboru, tak jsme začali produkovat i večerní představení pro dospělé diváky. Jedná se o velký záběr mezi různými žánry a koncerty. Uvádíme autorké inscenace, zcela improvizovaná představení, hry inspirované skutečným životem či dramatizace zajímavých témat a příběhů z knižní předlohy.

Divadlo Cylindr

Divadelní soubor Cylindr je uskupení umělců kolem Ivety Duškové. Zabývají se autorským divadlem pro dospělé a pohádkami pro děti.

vstupenky

Vstupenky rezervujte online u detailu vybrané akce v programu.

   

pokladna 

Na Maninách 32a, Praha 7 

je otevřena 1 hodinu před každým představením (Divadla Kampa i Divadla Na Maninách)

   

776 44 77 44 (po - pá 10.00 - 13.00)
rezervace@divadlokampa.cz

   

o prázdninách pouze prostřednictvím emailu

kontakt

Divadlo Kampa
od února 2024 v Divadle Na Maninách, Na Maninách 32a, Praha 7
Kde nás najdete?
Facebook Divadla Kampa
YouTube Divadla Kampa
Instagram Divadla Kampa

   

Fakturační adresa: 
Divadlo Kampa o.p.s.
Újezd 450/40, 118 00 Praha - Malá Strana, IČO: 26559625

    
info@divadlokampa.cz