Kouzelné Vánoce přeje Divadlo Kampa

Milí diváci, milí obyvatelé naší země, planety a možná i vy tam ve Vesmíru, chci vám všem moc poděkovat za podporu našeho malého divadélka na Kampě. Poděkovat za podporu nejen finanční a materiální, ale i tu duchovní a ochrannou.

A přestože jsme nemohli skoro celý rok hrát a setkávat se s vámi, cítili jsme vaši přízeň a náklonnost, že vám zkrátka osud našeho divadla není lhostejný. Snažili jsme se vás též alespoň skrze obrazovku potěšit a podarovat. A tato vzájemná podpora a spolupráce je to nejkrásnější, co jsme v tomto roce mohli zažít. V životě je totiž nejdůležitější Bytí a Setkávání.

Přichází Vánoce a s ním i nové slunce, ať už si pod tím představíme Slunovrat či narození Ježíška. Věřím, že do našeho srdce vpustí Lásku a do našich hlav Prozření. Ať uvidíme věci, tak jak doopravdy jsou, protože tu opravdovou moudrost máme každý sám v sobě. A právě tam hledejme i odpovědi na všechny naše otázky. 

A kdybyste náhodou ani tam odpověď nenašli, tak je tu vaše Divadlo Kampa! Po Novém roce vám budeme zase hrát, zpívat a odpovídat na všechny vaše všetečné zvídavé otázky. To vám jako ředitelka divadla slibuju, i kdyby čert na kobyle jezdil!

Kouzelné Vánoce a Nový rok se vším všudy nový vám přeje,
Iveta Dušková a všichni z Divadla Kampa

P. S. A ještě na závěr jeden malý vhled do budoucnosti. Zrovinka jsem jednoho adventního večera telefonovala se svou dobrou kamarádkou, povídaly jsme si o všem možném a samozřejmě i o tom, co nás asi čeká v tom novém roce, a najednou se před námi objevila tato vize:

Viděly jsem lidi bez roušek, usmívali se a někteří dokonce po ulici i tančili. Kolem nich poskakovaly malé děti a byly šťastné, že dospěláci tančí. I v metru na jezdících schodech se lidé pohupovali a pobrukovali si. A páni policajti a strážníci? No, ti se taky smáli a dokonce si rytmicky podupávali. Paní pokladní v obchodě se najednou protáhla a vyskočila mezi regály a valčíkovým krokem obeplula celou prodejnu. Všichni nakupující ji nadšeně zatleskali. Pak se vrátila ke kase a zpěvným hlasem zvolala: „Kdo zatančí valčík, dostane pusu.“ A protože to byla docela pohledná slečna pokladní, tak se všichni muži roztančili a pak si smlsli na té nejsladší puse na světě. Protože byla dána z té nejryzejší lásky. A staříci vycházeli ze svých domovů na ulici a objímali se navzájem a smáli se a plakali dojetím. A v tu chvíli se z tlampače ozval hlas: „Jak to, že nedodržujete naše opatření, jak to, že se nebojíte? Copak nevíte, co všechno vám hrozí? Jak strašně všichni dopadnete? Všichni tu do jednoho umřete!“ Ale nikdo už tento hlas neposlouchal, protože obrovský gejzír smíchu vytryskl ze všech bytostí. A tu ti nahoře na sebe zděšeně pohlédli, „Oni se už ničeho nebojí... ani nás... no tak, co budeme dělat?“. A protože ten smích byl tak silný a nakažlivý, mnohem nakažlivější než, víte co, tak se rozesmáli i ti tam nahoře. A věřte, že ten smích byl slyšet až ve vzdálené galaxii, kde se i mimozemšťani začali smát. Smích se linul celým vesmírem. I uslyšel jej Bůh a řekl: “No konečně, to jim to trvalo!“

Tak lidé zlatí, je to jen na nás!

Krásné Vánoce a Šťastný Nový rok!
Iveta

PROSINCOVÁ PŘEDSTAVENÍ KE ZHLÉDNUTÍ

Pokud byste chtěli zpříjemnit vánoční svátky něčím z našeho divadla, dovolte nám ještě připomenout prosincová představení, která na Youtube můžete sledovat do aleluja! 

Něco pro dospělé zde:

3. 12. První dotek: uvedení nové knihy J. Duška a P. Brzákové - záznam zde
3. 12. Meditativní hudba Indie: sólo pro sitár - záznam zde
6. 12. Malá Vizita - záznam zde
18. 12. Kabaret Pepe a host Václav Kopta - záznam zde
19. 12. Duše K - tentokrát s Jiřím Ledvinkou - záznam zde

A pro děti vánoční pohádky tady:

6. 12. Vánoční pohádka o Kapru Karlovi - záznam zde
13. 12. Jak andělíček Koledníček Vánoce prožil - záznam zde

Pozn. Vánoční pohádky jsou dostupné ke zhlédnutí do 6. 1. 2021, ostatní představení bez omezení.

Divadlo Cylindr

Divadelní soubor Cylindr je uskupení umělců kolem Ivety Duškové. Zabývají se autorským divadlem pro dospělé a pohádkami pro děti.

vstupenky

Vstupenky rezervujte online u detailu vybrané akce v programu.

   

pokladna 

Na Maninách 32a, Praha 7 

je otevřena 1 hodinu před každým představením ( Divadla Kampa 

Divadla Na Maninách )

tel. 776 44 77 44 (po - pá 10:00 - 13:00)
e-mail: rezervace@divadlokampa.cz

prázdniny - prostřednictvím emailu

kontakt

Divadlo Kampa
od února 2024 v Divadle Na Maninách, Na Maninách 32a, Praha 7
Kde nás najdete?
Facebook Divadla Kampa
YouTube Divadla Kampa
Instagram Divadla Kampa

   

Fakturační adresa: 
Divadlo Kampa o.p.s.
Újezd 450/40, 118 00 Praha - Malá Strana, IČO: 26559625

    
info@divadlokampa.cz