Škola Malého stromu

Postřehy žáků Základní školy a mateřské školy Městečko Trnávka

V pátek jsme navštívili kulturní dům v Chornicích, kde se odehrálo divadlo Škola Malého stromu. Příběh vyprávěl o malém indiánském chlapci, který vyrůstal se svými prarodiči. Malý chlapec se učil každý den nové a nové věci o přírodě a o celkovém životě. Byl velice spojený s přírodou, povídal, soucítil s ní. Byla to jako jeho rodina. Poté, co byl odvezen do sirotčince, byly stromy jeho jediným pravým přítelem. Některé věci mě velice zaujaly. Bylo to představení náročné...

Martina Dvořáková

… Nejvíce oceňuji to, že celé představení hrály jen dvě herečky a taky to velice dobře procítily. Nejsem žádný divadelní kritik a znalec, abych posoudila, jestli to byl dobrý herecký výkon, ale mně se to líbilo a na konci jsem měla i slzy v očích.

Tereza Kopalová

Divadlo se mi líbilo zejména pro to, že už jsem tak trošku věděl, o čem bude. Paní Dušková se svým manželem studují filozofii indiánů žijících v Americe a většina představení, jež pochází z jejich divadla, jsou citově založené a snaží se divákům prostřednictví divadelní hry něco říct. Stejně tak bylo skvělé, že na scéně nebylo příliš rekvizit a snad jen jedna kulisa. Líbilo se mi, jak obě herečky dokázaly měnit role, jak dokázaly přesvědčit diváka, aby si představoval...

Jan Stenzl

V pátek jsme jeli do divadla podle knihy Malý strom. Děj byl o malém indiánovi, který měl život ovlivněn příchodem lidí z města. Odebrali ho z péče prarodičů a snažili se ho změnit na  „vychovaného a civilizovaného“ občana. Ale jeho duše je čistě indiánská a ztěží by ho někdo přeučil. Divadlo se mi maximálně líbilo. Všechny role hrály dvě ženy a zvládly to téměř neskutečně. Pohrávaly si s příběhem, vciťovaly se do rolí a do příběhu nás hezky přenesly. Jejich výkon jen tak nezapomenu. Obdivuji je za to, jak to zvládly, bez kulis, bez zvuků. Opravdu to ve mně hodně zanechalo a těším se na další představení...

Anežka Nárovcová

Je to o klukovi, který přišel o rodinu a bydlel s prarodiči, učil se pálit alkohol, chodil s dědečkem do hor. Chodili do obchodu prodávat alkohol. Někdy šel na procházku a hledal své schované místo, kde si mohl odpočnout. Jednou jim přišla zpráva od města, že jestli do tří dnů nepřivedou Malého Stroma, tak si pro něho osobně pojedou. Tak si poslední dny užíval s babičkou a dědečkem. Přišel poslední den a odjel pryč. Odjel do sirotčince, tam ho zmlátili a potom přijel na návštěvu děda. Povídali si a pak mu dal děda lístek. Nastoupili a odjeli.

Jakub Foret

V pátek jsme jeli do kulturního domu v Chornicích na představení Škola malého stromu, představení bylo dlouhé skoro dvě hodiny a vyprávělo o malém klukovi jménem Malý strom, kterému umřeli rodiče a bydlí s babičkou a dědečkem v horách, s dědečkem chytali krocany, pálili a prodávali wisku. Jednou si pro něho přišli lidé ze sirotčince a odvedli si ho sebou. Dědeček s babičkou byli hodně smutní, když je Malý strom opustil, ale mysleli si, že Malý strom tam bude v lepší péči. Když ho tam odvezli a dovedli ho do pokoje, tak poznal svého kamaráda. Jednou když se jel jeho děda na něj podívat, tak si ho i odvezl domů. Divadlo se mi líbilo, ale vadilo mi, že tam byli jenom dva herci.

David Fréhar

Dne 6.3. jsme se  se školou se vydali do Chornic na divadelní představení o Malém stromu (to byl indiánský chlapec). Rodiče mu zemřeli a rozhodovalo se, kdo si ho vezme. Nakonec si ho vzal dědeček. S ním a s babičkou žili spokojeně v horách, dědeček ho hodně naučil o životě, přírodě, přátelství... Díky tomu se z něho stal silný chlapec. Ale potom ho vzali do sirotčince, kde byl za to, co neměl říkat, tvrdě trestán. Nakonec ho dědeček vzal zpátky do hor, kde si spokojeně žili.

Představení hrály jen dvě herečky, byly výborné. Sehrály tolik postav a jenom s kulisami, které tvořilo prkno, žebřík a stolička. Divadlo bylo úžasné! Ta starší paní byla nejlepší herečka, kterou jsem doposud viděl.

Jonáš Dvorský

Z webu Základní školy a mateřské školy Městečko Trnávka

Divadlo Cylindr

Divadelní soubor Cylindr je uskupení umělců kolem Ivety Duškové. Zabývají se autorským divadlem pro dospělé a pohádkami pro děti.

vstupenky

Vstupenky rezervujte online u detailu vybrané akce v programu.

   

pokladna 

Na Maninách 32a, Praha 7 

je otevřena 1 hodinu před každým představením (Divadla Kampa i Divadla Na Maninách)

   

776 44 77 44 (po - pá 10.00 - 13.00)
rezervace@divadlokampa.cz

   

o prázdninách pouze prostřednictvím emailu

kontakt

Divadlo Kampa
od února 2024 v Divadle Na Maninách, Na Maninách 32a, Praha 7
Kde nás najdete?
Facebook Divadla Kampa
YouTube Divadla Kampa
Instagram Divadla Kampa

   

Fakturační adresa: 
Divadlo Kampa o.p.s.
Újezd 450/40, 118 00 Praha - Malá Strana, IČO: 26559625

    
info@divadlokampa.cz