Záměr a historie

Jsme sice divadlo malé, ale svou nabídkou a obsahem nepřeberné.

Naším cílem je  rozvíjet  Divadlo Kampa jakožto důležitý kulturní bod na Malé Straně, který je unikátní, jak svým zaměřením na autorskou tvorbu, improvizaci, tvorbu mladých lidí a pro mladé lidi, tak svým umístěním a atmosférou. 

Na té nejvyšší úrovní je naším cílem propojovat. Propojovat skupiny, které se mohou zdát odlišné, slyšící s neslyšícími, mentálně hendikepované se nehendikepovanými, děti s dospělými, diváky s účinkujícími. Jsme jedineční pestrostí, a to nejen sociální, ale i myšlenkovou a názorovou.

Nízká kapacita a uspořádání sálu umožňuje navazovat úzký a bezprostřední vztah s divákem a vytvářet intimní a osobitou atmosféru, díky které se diváci (především u představení pro děti) často stávají součástí dění na jevišti. 

Naší vizí je vytvoření prostoru pro  divadelní tvorbu, která je nekomerční, nepodbízivá, poctivá a vyniká svojí laskavostí a duchovním přesahem.

Od ledna 2014 je divadlo provozováno o.p.s. Divadlo Kampa v čele s Ivetou Duškovou.

Divadlo Kampa bylo založeno roku 2010 občanským sdružením Paralela (Michaela Formanová, Klaudie Kovářová) a tímto uskupením provozováno do prosince 2013 (produkční Zuza Pipková a Petra Czabanová). 

Dokumentární film mapující dění v divadle v průběhu roku 2013 natočil Jan Řehák (ukázka a více info ZDE).

Divadlo Kampa:

  • budova: Divadlo Kampa sestává z divadelního sálu o kapacitě 55-80 diváků a útulného podkroví s kapacitou cca 20 lidí. Restaurace v přízemí není součástí našeho projektu.
  • historie budovy: Divadlo se nachází v areálu budov patřících České obci sokolské. Jako divadelní prostor fungovalo již v 19. století, v budově byly i vodní lázně.  V minulosti bylo provozováno několika různými subjekty a v čase měnilo své jméno (Malé Nosticovo divadlo, Divadlo Nablízko, Divadlo Čertovka). 

JAK SE ORIENTOVAT V NAŠEM BOHATÉM PROGRAMU?

DIVADLO

Program se odehrává v divadelním sále.

  • Improvizace : Lídrem improvizovaného divadla je bezpochyby Malá VizitaJaroslava Duška a Pjéra la Šéze (ve světelných stopách Viktora Zborníka). Dále zde účinkuje soubor IMPRO Samé vody s jejich pravidelnými totálními improvizacemi (zde hrají mj. děti Jaroslava a Ivety Duškových Agáta a Martin). 
  • Autorské divadlo -  (nejen)ženská témata : Po znovuotevření divadelní budovy veřejnosti v 90. letech 20.století se v ní odehrálo přes 80 repríz hry Monology Vagíny. To zřejmě duch místa ovlivnilo natolik, že zde spontánně "vítězí" představení věnovaná ženskému principu. Uvádíme hry souboru Cylindr:  Anna KareninaEdith Piaf, Kabaret Pepe, Babičky.

KURZY V PODKROVÍ

Program se odehrává v podkrovním sále.

  • Programy zaměřené na to, abychom se lépe cítili ve svém těle a bylo nám lépe na duši.
  • Odehrávají se především (ale nejenom) v útulném podkroví, které žije tímto programem téměř každý den, od rána do večera.
  • Navštívit můžete hlasové dílny, cvičení různých druhů, semináře pro osobní rozvoj, čajovou školu, bubnovací kruhy, kurzy pro děti a další a další.

Divadlo Cylindr

Domácí soubor Cylindr je uskupení umělců kolem Ivety Duškové. Zabývají se autorským divadlem pro dospělé a pohádkami pro děti.

vstupenky

Vstupenky rezervujte ONLINE u detailu vybrané akce v programu.

Otevírací doba pokladny

Pondělí 14:30 - 18:30 

Úterý     14:30 - 18:30

Středa   Zavřeno

Čtvrtek  14:30 - 18:30

Pátek     14:30 - 18:30

Sobota, Neděle   Zavřeno

a hodinu před každým představením, kdy probíhá prodej lístků jen na aktuální představení. Ve státní svátky a o prázdninách je pokladna zavřená 

informace o vstupenkách

kontakt

Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1 - Malá strana,
Kde nás najdete?
Facebook Divadla Kampa
YouTube Divadla Kampa

   

Fakturační adresa: 
Divadlo Kampa o.p.s.
Újezd 450/40, 118 00 Praha - Malá Strana, IČO: 26559625

    
info@divadlokampa.cz

+420 776 44 77 44
volejte po, út, čt, pá 14:30-18:30
(po dobu prázdnin pouze emaily)